Nawozy humusowe – ekologiczne uprawy polowe gwarancją zysku dla rolnika

Prowadzone współcześnie uprawy polowe wymagają zastosowania specjalistycznych nawozów, działających nie tylko jako stymulatory wzrostu roślin i polepszacze glebowe, ale także jako rozwiązania chroniące uprawy przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów pasożytniczych oraz toksycznych substancji chemicznych. Nawozy mineralne, stosowane jeszcze kilka lat temu niemal w każdym rodzaju upraw, nie przynoszą długotrwałych efektów. Powodując wyjałowienie gleby, stanowią główną przyczynę powstawania erozji i sprzyjają tworzeniu się zbitej struktury, ograniczającej rozwój systemów korzeniowych roślin. Dowiedziono ponadto, że zbyt wysokie stężenie substancji mineralnych prowadzi do poparzenia korzeni i w konsekwencji obumierania roślin lub znaczącego zmniejszenia masy plonu. Chemicy i gleboznawcy zgodnie twierdzą, że niezbędnym elementem warunkującym prawidłowy wzrost i rozwój upraw jest próchnica. Nie zmienia to jednak faktu, że w Polsce ilość terenów obfitujących w humus jest niewielka. W wielu regionach kraju gleby zawierające poniżej 2% próchnicy stanowią ponad 70% wszystkich użytków rolnych, co znacząco ogranicza uprawy polowe prowadzone na tych terenach. Rosnąca świadomość wśród rolników sprawia, że nawozy humusowe cieszą się coraz większą popularnością. Zawierające kwasy humusowe o wyjątkowych właściwościach, nie tylko dostarczają roślinom niezbędne substancje odżywcze, ale także sprawiają, że struktura gleby staje się gruzełkowata, sprzyjająca odpowiedniej aeracji podłoża. Jednym z rozwiązań, zawierających stężone kwasy huminowe, huminy oraz kwasy fulwowe, jest THE TOTALHUMUS. To innowacyjny preparat próchnicowy, który w prosty i wygodny sposób pozwala wytworzyć w podłożu optymalną ilość substancji organicznych, sprawiając tym samym, że uprawy polowe dostarczą większą masę plonu. Wspomaga ponadto rozwój pożytecznych mikroorganizmów w tym także bakterii z rodzaju Azotobacter i Nitrosomonas, zapewniając utrzymanie prawidłowej mikroflory w podłożu.

Nawożenie organicznie w służbie rolnictwa ekologicznego

Nawóz naturalny THE TOTALHUMUS pozyskiwany jest z węgla brunatnego, zawierającego około 90% martwej materii organicznej bogatej w kwasy humusowe. Oznacza to, że jest o wiele bardziej skuteczny od powszechnie stosowanego obornika oraz kompostu, który szybko ulega mineralizacji, podczas gdy procesy humifikacji zachodzą w nim powoli i nie pozwalają wytworzyć odpowiedniej ilości próchnicy. Badania naukowe prowadzone w Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach dowiodły, że uprawy polowe, w których zastosowano opryski nawozem THE TOTALHUMUS, wyróżniały się większą masą plonu, a rośliny zachowały właściwości odżywcze odpowiadające surowym normom rolnictwa ekologicznego. Stosowanie preparatu w uprawie rzepaku zwiększyło pobieranie przez roślinę azotu o ponad 90%, potasu i magnezu o ponad 70% oraz fosforu o 69%. W efekcie przyrost masy plonu zwiększył się o 26%. Skuteczność nawozu udowodniono również w uprawie kukurydzy, podczas której pobieranie azotu przez rośliny zwiększyło się o blisko 110%, potasu i magnezu o ponad 70% i fosforu o 66%, co w konsekwencji spowodowało przyrost plonu o ponad 10%. Warto podkreślić, że humus w płynie posiada zdolność wiązania szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych, w tym także metali ciężkich, w związki nieprzyswajalne przez rośliny. Dzięki temu jest to znakomity polepszacz glebowy, umożliwiający rekultywację podłoża. Po odpowiednim przygotowaniu gleby, uprawy polowe mogą być więc prowadzone nawet na terenach o znacznym stopniu zanieczyszczenia środowiska.

Humus w płynie – sposób na walkę z powszechnymi problemami w uprawach polowych

Nawóz humusowy w płynie stymuluje wzrost systemów korzeniowych roślin, sprawiając, że są one bardziej odporne na suszę. Chroni także uprawy polowe przed szkodliwym wpływem herbicydów, pestycydów i innych środków ochrony roślin, zawierających toksyczne związki chemiczne, które przenikając do plonów wraz z wodami gruntowymi obniżają ich wartości odżywcze oraz smakowe. Nawozy ekologiczne, wśród których innowacją na rynku jest THE Total Humus, gwarantują odpowiedni skład chemiczny upraw, dzięki czemu spełniają one surowe normy dotyczące żywienia. Biohumus umożliwia także przekształcanie wolnego azotu w związki przyswajalne przez rośliny, co gwarantuje ich równomierny wzrost na każdym etapie rozwoju. Należy zaznaczyć, że nawóz naturalny THE TOTALHUMUS może być stosowany zarówno jako mikronawóz oraz środek przygotowujący podłoże pod uprawy i umożliwiający nawożenie gleby podczas wzrostu roślin, jak i preparat stosowany bezpośrednio na części zielone, przyspieszający ich wzrost, kwitnienie i zawiązywanie owoców nawet w niekorzystnych warunkach środowiska, powodowanych przez zalanie terenów, gradobicie czy suszę. Zaletą preparatu jest także łatwość użycia. Jest to nawóz rozpuszczalny w wodzie, zawierający stężone kwasy humusowe, przez co jest łatwy w aplikacji. Niezwykle wydajny, stanowi synonim najwyższej jakości dostępnej w dobrej cenie.

Share This

Uwaga, ta strona używa COOKIES. Dowiedz się więcej.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

Zamknij