THE TOTALHUMUS stosowany jest w uprawie roślin rolniczych, warzyw i roślin ozdobnych. Pobudza wzrost, zwiększa równomirność wzrostu i kwitnienia oraz masę. To preparat zawierający silnie skoncentrowane kwasy humusowe, fulwowe, sole kwasów huminowych i fulwowych, a także kompleks minerałów i mikroelementów oraz aminokwasy i witaminy pozyskane z ekstraktu węgla brunatnego. Wpływa na poprawę struktury gleby. Zwiększa odporność roślin na choroby, suszę, nadmierną wilgotność, tolerowanie zwiększonej dawki soli azotu w glebie. Zwiększa przyswajanie składników odżywczych. Wykazuje wyjątkowe działanie reanimacyjne i antystresowe. Doskonała rozpuszczalność.

ROŚLINY ZBOŻOWE – 400 ml TOTAL HUMUS w 200-300 L wody (+/- 1 ha) – 3 zabiegi. Pierwszy w fazie wykształ- cenia 2-5 liści, a następne w odstępach 10-15 dniowych. Zaleca się stosować dodatkowy oprysk przedsiewnie na glebę.

UPRAWA WARZYW POD OSŁONAMI
ROZSADA – 4 ml TOTAL HUMUS w 10 L wody – 2 zabiegi. Pierwszy w fazie wykształcenia pierwszego liścia oraz drugi na 7 dni przed sadzeniem
UPRAWA – 4-8 ml TOTAL HUMUS w 10 L wody* – 2 zabiegi. Pierwszy przed sadzeniem opryskać podłoże oraz po 7 dniach od sadzenia opryskać rośliny

UPRAWA WARZYW OWOCUJĄCYCH – 2 ml TOTAL HUMUS w 10 L wody co 14 dni – 2-3 zabiegi nalistne

ROŚLINY OZDOBNE / RABATOWE – podlać po sadzeniu roztworem (1-2 ml TOTAL HUMUS w 10 L wody) po 10-15 dniach od sadzenia podlewać co 7-10 dni roztworem 2-4 ml TOTAL HUMUS w 10 L wody (+/- 200ml roztworu na roślinę)

UKORZENIANIE SADZONEK – moczenie podstawy sadzonek przed sadzonkowaniem 1 ml koncentratu TOTAL HUMUS w 10 L wody, podlewanie podłoża przed sadzonkowaniem 1 ml koncentratu TOTAL HUMUS w 10 L wody, podlewanie roślin matecznych jednorazowo na 2 tygodnie przed ścinaniem sadzonek 2 ml koncentratu TOTAL HUMUS w 10 L wody od 100-150 ml roztworu na roślinę.
*stężenie 8ml/10L zalecane w okresie niskich temperatur i niskiej intensywności światła

SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ – Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wymieszać w osobnym naczyniu z małą ilością wody, a następnie wlać do zbiornika z pompą dozującą lub opryskiwacza napełnionego do połowy wodą. Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika z cieczą użytkową. Następnie zbiornik uzupełnić wodą do potrzebnej ilości i dokładnie wymieszać. Po pracy zbiornik/opryskiwacz dokładnie wymyć.
UWAGI: nie stosować na glebach zalanych wodą, przykrytych śniegiem, zamarzniętych do głębokości 30 cm oraz podczas opadów deszczu, nie stosować łącznie ze środkami ochrony roślin, opryskiwać rośliny aż do całkowitego pokrycia cieczą użytkową powierzchni liści i pędów, lecz nie dopuścić do spływania cieczy, unikać nakładania się pasów opryskiwania aby nie dopuścić do przedawkowania środka.

PRZECHOWYWANIE – Przechowywać z dala od źródeł ciepła, wyłącznie w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze od 0oC do 30oC. Przechowywać pod zamknięciem i chronić przed dziećmi. Nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI – Nie jeść i nie pić oraz nie palić tytoniu podczas stosowania preparatu. Nosić odpowiednią odzież ochronną i odpowiednie rękawice ochronne. W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza – pokaż opakowanie lub etykietę. Opróżnione opakowanie traktować jako odpady, komunalne.