UPRAWY POD OSŁONAMI | Naturalne nawozy TotalHumus
Nawozy ekologiczne wspomagające uprawy pod osłonami

Uprawy pod osłonami takimi jak folie, agrowłóknina, tunele foliowe czy szklarnie mają na celu przyspieszenie terminu zbiorów oraz uzyskanie bardziej obfitego i lepszego pod względem jakości plonu. Osłony doskonale sprawdzają się podczas upraw roślin wczesną wiosną, kiedy warunki atmosferyczne nie pozwalają na ich rozwój na wolnym powietrzu. Zbyt niska temperatura powietrza oraz przymrozki prowadzą wówczas do zamierania części zielonych i w konsekwencji do całkowitego zniszczenia plonów. Uprawy pod osłonami pozwalają natomiast podnieść temperaturę wokół roślin średnio o 8 stopni Celsjusza, co pozwala nie tylko na wykiełkowanie nasion, ale także na utrzymanie sadzonek w dobrej kondycji, przez co metodę tę uważa się za jeden z najłatwiejszych sposobów na zapewnienie odpowiednich warunków roślinom ciepłolubnym w początkowym okresie wzrostu. Rolnicy, decydujący się na uprawę warzyw pod osłonami, muszą jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które będą warunkować równomierny wzrost roślin i staną się gwarancją obfitych zbiorów.

Nawożenie kwasami humusowymi – korzyść dla rolnika i dla konsumenta

Uprawy pod osłonami wymagają odpowiedniego przygotowania podłoża. Zanim nasiona lub sadzonki zostaną przykryte folią, warto zastosować polepszacze gleby, które umożliwią roślinom lepszą dostępność substancji odżywczych, w tym także azotu, fosforu, magnezu i potasu niezbędnego do prawidłowej przemiany materii. Dodatkowo wyeliminują ryzyko gromadzenia się w warzywach oraz owocach toksycznych pierwiastków poprzez wiązanie ich w związki nieprzyswajalne przez rośliny. Prowadzone w ostatnich latach badania naukowe dowiodły, że stosowane do niedawna nawozy mineralne nie sprawdzają się w przypadku upraw pod osłonami. Podwyższając stężenie soli mineralnych w podłożu, bardzo często prowadzą do poparzenia systemów korzeniowych roślin, nie zapewniając im jednocześnie optymalnego poziomu związków odżywczych – mikroelementów, witamin oraz aminokwasów. Z pomocą przychodzą więc naturalne nawozy, w tym także cieszący się rosnącą popularnością biohumus. Na rynku dostępny jest innowacyjny preparat THE TOTALHUMUS, czyli nawóz ekologiczny do warzyw oraz owoców, działający nie tylko jako polepszacz gleby oraz stymulator wzrostu roślin, ale także środek znakomicie chroniący plony przed działaniem szkodliwych czynników środowiskowych. Jego przewaga nad nawozami organicznymi w postaci obornika czy kompostu polega na tym, że jest to preparat całkowicie pozbawiony zanieczyszczeń w postaci pasożytów, ich jaj oraz form przetrwalnikowych, a także szkodliwych związków chemicznych, hamujących wzrost roślin oraz znacząco pogarszających walory odżywcze i smakowe warzyw i owoców. Fakt ten nabiera szczególnego znaczenia w przypadku rolników prowadzących uprawy pod osłonami, w których podwyższona temperatura oraz wilgotność sprzyjają namnażaniu się pasożytów i patogenów niszczących plony już w początkowym etapie ich rozwoju. Warto także dodać, że osłony stwarzają fizyczną barierę w stosowaniu środków ochrony roślin, pozwalających na skuteczną walkę ze szkodnikami.

THE TOTALHUMUS – więcej niż nawóz

Preparat próchnicowy THE TOTALHUMUS to naturalny nawóz pozyskiwany z węgla brunatnego, zawierający stężone kwasy humusowe, fulwowe oraz huminy, sprzyjające tworzeniu się próchnicy w glebie, stanowiącej podstawowe źródło odżywcze dla roślin. Nawożenie organiczne gleby nie tylko poprawia jej żyzność i zapobiega wyjałowieniu, ale także sprzyja rozwojowi pożytecznych mikroorganizmów, które w naturalny sposób eliminują szkodniki i pozwalają na utrzymanie prawidłowej, gruzełkowatej struktury gleby, dzięki czemu nawet w warunkach ograniczonego dostępu powietrza następuje optymalna aeracja podłoża. Kwas humusowy zawarty w nawozie THE TOTALHUMUS wpływa ponadto na podwyższenie poziomu zdolności buforowych gleby, co sprawia, że posiada ona naturalną zdolność do regulowania odczynu. Uprawy pod osłonami, bardzo często narażone są na inwazję chwastów, rozwojowi których sprzyja kwaśny odczyn podłoża. Wyeliminowanie ich jest natomiast niezwykle trudne – osłony ograniczają możliwość oprysków, a stosowanie herbicydów może dodatkowo prowadzić do niszczenia plonów, zahamowania kwitnienia roślin i zawiązywania owoców. THE TOTALHUMUS to nawóz rozpuszczalny w wodzie, co znacząco ułatwia jego aplikację, nawet w przypadku trudno dostępnych tuneli foliowych. Należy dodać, że nawóz humusowy w płynie, stosowany jest również do zaprawiania nasion oraz sadzonek. Zawarte w nim kwasy organiczne chronią młode rośliny przed działaniem mikroorganizmów, w tym także pleśni, z którymi nieustannie walczą rolnicy prowadzący uprawy pod osłonami. Posiadający zdolność przyspieszania dojrzewania owoców jest powszechnie wykorzystywany jako naturalny nawóz do truskawek oraz pomidorów, a także wczesnych odmian warzyw takich jak marchew, pietruszka, rzodkiewka, kapusta, sałata czy kalafior. Użyty w charakterze oprysku, chroni dojrzałe owoce oraz warzywa przed procesami gnilnymi, przez co wydłuża ich okres przydatności do spożycia, nie powodując jednocześnie ich zmiany smaku oraz zapachu.

BIURO

+48 733 579 279

DYREKTOR HANDLOWY

+48 577 01 01 37

NAPISZ DO NAS

biuro@totalhumus.pl

ODWIEDŹ NAS

ul. Obłokowa 1, 66-415 Kłodawa

10 + 7 =

Informacja o administratorze i przetwarzaniu danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu kontaktu poprzez niniejszy formularz kontaktowy zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany w tym celu adres email. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest ADMIN.NET.PL Tomasz Rzepka Arkadiusz Nowara S.C. ul. Bitwy Pod Monte Cassino 5/198 33-100 Tarnów

THE Sp. z o.o.
jest firmą produkującą naturalne nawozy organiczne, będące perspektywą dla rolnictwa ekologicznego. Oferowane przez nas produkty są w pełni bezpieczne, a ich skuteczność i pozytywny wpływ na rośliny oraz na glebę został potwierdzony przez wyniki badań prowadzonych przez placówki specjalizujące się w doświadczalnej uprawie roślin użytkowych i ozdobnych. więcej..

© 2018 - TOTALHUMUS

Projekt strony: Studio Horizon