Co to jest BACTERBASE?

BACTERBASE, to forma sucha preparatu bakteryjnego do stymulacji wzrostu i plonowania roślin sadowniczych i warzywnych w uprawach polowych i szklarniowych oraz do polowej uprawy roślin zbożowych. . Jest to preparat charakteryzujący się wyjątkowo wysoką przeżywalnością zawartych w nim pożytecznych mikroorganizmów. Dowiedz się więcej…

Pożyteczne bakterie – skład i sposób działania

Preparat bakteryjny BACTERBASE zawiera szczepy bakterii MIKROORGANIZMÓW SKIERNIEWICKICH należących do gatunków Bacillus velezensis Sp130AA i Bacillus amyloliquefaciens Sp130CC. Pożyteczne bakterie stymulują wzrost roślin, zwiększają dostępność fosforu, azotu, potasu, żelaza, manganu i innych mikroelementów dla roślin, a poprzez to stymulują ich wzrost wegetatywny i plonowanie. Mają także działanie ochronne przeciwko patogenom roślin i gleby. Stosowanie preparatu BACTERBASE zwiększa także odporność roślin na stres wodny i inne stresy środowiskowe oraz zwiększa powierzchnię chłonną korzeni.

Korzyści ze stosowania BACTERBASE

  • zwiększenie dostępności i pobierania składników mineralnych przez rośliny,
  • zwiększenie bioróżnorodności, wielkości populacji i aktywności pożytecznych grup mikroorganizmów w glebie,
  • eliminację patogenów glebowych poprzez zwiększenie przeżywalności pożytecznych mikroorganizmów w glebie,
  • poprawę struktury fizycznej gleby,
  • ograniczenie występowania chorób i szkodników,

Dowiedz się więcej…

Charakterystyka BACTERBASE

Opracowanie nowego nawozu wzbogaconego mikrobiologicznie, przeznaczonego do uprawy roślin wymaga selekcji oraz identyfikacji szczepów pożytecznych bakterii wpływających pozytywnie na wzrost i plonowanie roślin. W ramach przeprowadzonych badań wyizolowano i wyselekcjonowano z gleby rizosferowej roślin ogrodniczych, rosnących w warunkach glebowo-klimatycznych Polski dwa szczepy rodzimych bakterii należące do gatunków Bacillus velezensis Sp130AA oraz Bacillus amyloliquefaciens Sp130CC. Zostały one zidentyfikowane i scharakteryzowane metodami klasycznymi, biochemicznymi i molekularnymi oraz zgromadzone w SYMBIO BANK-u Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Dowiedz się więcej…

Dostępne pojemności produktu
Kliknij KUP TERAZ i wybierz ilość, jaka Cię interesuje oraz poznaj więcej szczegółów!

BACTERBASE – 1,5 KG

BACTERBASE – 3 KG

ORGANICZNE KWASY HUMUSOWE I POŻYTECZNE MIKROORGANIZMY - SPRZYMIERZEŃCY W POPRAWIE JAKOŚCI GLEBY I PLONÓW


Badania wykazały, że stosowanie BACTERBASE wraz z produktami humusowym TOTALHUMUS® i TOTALSOIL®, które stanowią optymalne środowisko dla przeżywalności pożytecznych mikroorganizmów jest wysoce skuteczne i opłacalne.

Skuteczność działania tych produktów aplikowanych łącznie wynika z dużej zawartości substancji humusowych (kwasy humusowe i fulwowe), dzięki którym następuje poprawa aktywności mikrobiologicznej gleb a jony składników mineralnych w glebie są bardziej dostępne i łatwiej przyswajalne przez rośliny. Dowiedz się więcej…

 

BIURO

+48 95 300 03 31

+48 733 579 279

NAPISZ DO NAS

biuro@totalhumus.pl

ODWIEDŹ NAS

ul. Obłokowa 1

66-415 Kłodawa

3 + 12 =

THE Sp. z o.o.
jest firmą produkującą naturalne nawozy organiczne, będące perspektywą dla rolnictwa ekologicznego. Oferowane przez nas produkty są w pełni bezpieczne, a ich skuteczność i pozytywny wpływ na rośliny oraz na glebę został potwierdzony przez wyniki badań prowadzonych przez placówki specjalizujące się w doświadczalnej uprawie roślin zbożowych, warzywnych i ozdobnych. więcej..

© 2018 - TOTALHUMUS

Projekt strony: Studio Horizon