UPRAWY SADOWNICZE | Naturalne nawozy TotalHumus
Nawozy humusowe – korzyści płynące z natury

Prowadzone obecnie uprawy sadownicze wymagają od rolników nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale także zastosowania odpowiednich środków, stymulujących rozwój roślin i zapobiegających stratom plonów powodowanych niekorzystnymi warunkami środowiska. Kluczowym aspektem w sadownictwie jest odpowiednie nawożenie gleby. Drzewa owocowe narzucają pewne ograniczenia w wykorzystaniu rozwiązań powszechnie stosowanych w ogrodnictwie i wymagają zastosowania środków wyróżniających się skutecznością oraz łatwą aplikacją. Z pomocą przychodzą nawozy w płynie, które nie wymagają przekopywania podłoża i wzbogacają je w składniki mineralne, aminokwasy oraz witaminy niezbędne do prawidłowego wzrostu, kwitnienia, zawiązywania i dojrzewania owoców. Spoglądając w przeszłość łatwo zauważyć, że wiodącymi środkami wspomagającymi uprawy sadownicze były nawozy mineralne. Dziś, badania naukowe potwierdzają, że ich zastosowanie prowadzi do wyjałowienia gleby, co w przypadku drzew owocowych jest równoznaczne z ich degradacją. Uprawy sadownicze ograniczają możliwości zastosowania płodozmianu, mającego na celu rekultywację gleby. Z tego względu coraz częściej sadownicy sięgają po nawóz humusowy. Innowacją na rynku jest preparat THE TOTALHUMUS otrzymywany z węgla brunatnego. Zawierający kwasy humusowe, huminy oraz kwas fulwowy wspomaga tworzenie się próchnicy, stanowiącej najbogatsze źródło odżywcze dla roślin i warunkującej prawidłową gospodarkę wodną w podłożu. Jest to środek całkowicie naturalny, który nie powoduje zanieczyszczenia gleby szkodliwymi substancjami chemicznymi oraz organicznymi. Potwierdzono naukowo, że preparat ten zawiera kwasy humusowe o pięciokrotnie większej aktywności niż kwasy humusowe otrzymywane w wyniku fermentacji substancji organicznych w postaci obornika czy kompostu.

Nawóz i preparat chroniący uprawy sadownicze przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów oraz niekorzystnych warunków środowiska

Uprawy sadownicze, w których stosuje się nawozy ekologiczne stanowią gwarancję uzyskania masy zbiorów większej o 10-20%, a tym samym generują większe zyski. Warto podkreślić, że THE TOTALHUMUS to wszechstronny preparat próchnicowy, świetnie sprawdzający się nie tylko jako polepszacz gleby, ale także środek ochrony roślin. Stymulując rozwój mikroflory w podłożu eliminuje występowanie w nim organizmów, pasożytujących na korzeniach drzew owocowych i umożliwia prawidłowy rozwój rośliny. Stosowany w charakterze oprysku na liście generuje przyrost ich masy wspomagając tym samym proces fotosyntezy, jak również chroni przed inwazją pleśni i innych drobnoustrojów, powodujących zamieranie części zielonych. Humus w płynie sprawdza się ponadto podczas przechowywania plonów. Powodując pogrubienie ściany komórkowej owoców oraz niwelując drobnoustroje, zapobiega gniciu plonów sprawiając jednocześnie, że przez wiele miesięcy zachowują swoje walory zapachowe oraz smakowe. Jest też niezastąpiony w czasie rekonwalescencji roślin po długotrwałej suszy czy uszkodzeniach mechanicznych. To naturalny stymulator wzrostu, który przyspieszając rozrastanie się liści daje możliwość kwitnienia oraz wytworzenia owoców nawet w bardzo niekorzystnych warunkach środowiska. Należy pamiętać, że naturalny nawóz THE Total Humus hamuje także agresywne działanie chemicznych środków ochrony roślin oraz pestycydów, zapobiegając nadmiernemu wnikaniu substancji szkodliwych, dzięki czemu owoce nie zawierają toksycznych substancji zawartych w opryskach.

Mocny system korzeniowy – podstawowy warunek prawidłowego owocowania drzew

Nawożenie kwasami organicznymi niesie także szereg korzyści dla gleby, w której bytują rośliny. THE TOTALHUMUS wykazuje doskonały wpływ na uprawy sadownicze poprzez wytworzenie odpowiedniej struktury i utrwalenie gleby. Sklejając cząstki podłoża w agregaty zwiększa jego napowietrzenie, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi systemu korzeniowego i jednocześnie zapobiega namnażaniu się organizmów beztlenowych, pasożytujących na roślinie. Sprawdza się zarówno na glebach piaszczystych, zwiększając ich użyźnienie oraz spoistość, jak również na podłożach ciężkich i zbitych zapewniając ich odpowiednią aerację. THE TOTALHUMUS reguluje odczyn gleby zapobiegając jej nadmiernemu zakwaszeniu lub alkalizacji, prowadzącej do degradacji mikroflory podłoża. Wiążąc substancje szkodliwe w związki niedostępne dla drzew owocowych sprawia, że uprawy sadownicze nie naruszają ściśle określonych norm dotyczących jakości plonów. Jednocześnie wytwarza azot w formie przyswajalnej przez rośliny. Kwas humusowy zawarty w preparacie THE TOTALHUMUS posiada zdolność redukcji zasolenia podłoża, chroniąc szczególnie młode drzewa owocowe przed uszkodzeniami i zaburzeniami wzrostu. Zwiększając ilość koloidów zdolnych do wiązania cząsteczek wody, gwarantuje odpowiednie nawodnienie gleby nawet podczas długotrwałej suszy zapobiegając zarazem erozji i powierzchniowemu odpływaniu wody i substancji odżywczych z podłoża. THE TOTALHUMUS, jako naturalny organiczny stymulator wzrostu, przyspiesza rozrost korzeni pionowych, zwiększając dostępność rośliny do wody znajdującej się w głębokich partiach podłoża.

BIURO

+48 733 579 279

DYREKTOR HANDLOWY

+48 577 01 01 37

NAPISZ DO NAS

biuro@totalhumus.pl

ODWIEDŹ NAS

ul. Obłokowa 1, 66-415 Kłodawa

5 + 2 =

Informacja o administratorze i przetwarzaniu danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu kontaktu poprzez niniejszy formularz kontaktowy zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany w tym celu adres email. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest ADMIN.NET.PL Tomasz Rzepka Arkadiusz Nowara S.C. ul. Bitwy Pod Monte Cassino 5/198 33-100 Tarnów

THE Sp. z o.o.
jest firmą produkującą naturalne nawozy organiczne, będące perspektywą dla rolnictwa ekologicznego. Oferowane przez nas produkty są w pełni bezpieczne, a ich skuteczność i pozytywny wpływ na rośliny oraz na glebę został potwierdzony przez wyniki badań prowadzonych przez placówki specjalizujące się w doświadczalnej uprawie roślin użytkowych i ozdobnych. więcej..

© 2018 - TOTALHUMUS

Projekt strony: Studio Horizon