ROZSADA | Naturalne nawozy TotalHumus
Rozsada – korzyści w cieniu problemów?

Każdy rolnik wie doskonale, jak ważna dla zbiorów obfitujących w plony o dużej masie i odpowiednich właściwościach odżywczych jest rozsada dobrej jakości. Młodym roślinom należy stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju. Niebanalne znaczenie ma już samo przygotowanie nasion, które skutecznie będą opierać się inwazji pasożytów – bakterii, grzybów oraz owadów bytujących w glebie. Do niedawna, do zaprawiania nasion powszechnie stosowano środki chemiczne, które chroniły kiełkujące rośliny przed patogenami. Badania prowadzone na przestrzeni ostatnich lat dowiodły jednak, że substancje te znacząco zaburzały mikroflorę gleb, a także powodowały odkładanie się w roślinach toksycznych związków chemicznych, co definitywnie eliminowało je z kategorii upraw ekologicznych. Rozwiązaniem, które od niedawna cieszy się coraz większą popularnością są nawozy humusowe, doskonale sprawdzające się w zwiększaniu odporności nasion i sprawiające, że rozsada skutecznie opiera się działaniu pasożytów. Innowacją na rynku jest preparat próchnicowy THE TOTALHUMUS pozyskiwany z rozłożonej materii organicznej, znajdującej się w złożach węgla brunatnego. Zawierający stężone humusowe kwasy, hamuje rozwój patogenów bytujących na nasionach, a dodatkowo może zostać wykorzystany jako nawóz ekologiczny i polepszacz gleby.

Użyźnianie kwasami humusowymi, czyli odpowiednie przygotowanie podłoża

Każda rozsada wymaga także odpowiednio przygotowanej gleby. Wśród stosowanego dotychczas podłoża przeważały odkwaszone mieszanki torfowe, które dzięki odpowiedniemu napowietrzeniu, lekkiej strukturze i zdolnościom sorpcyjnym wody, zapewniały roślinom dobre warunki do wzrostu. Doświadczenie wielu rolników pokazało jednak, że już w fazie rozsady, czynnikiem warunkującym prawidłowy, równomierny rozwój roślin jest odpowiednie nawożenie gleby. Stosowane na szeroką skalę nawozy mineralne nie sprawdziły się w przypadku młodych roślin. Zwiększając stężenie soli mineralnych w podłożu, prowadziły do poparzenia korzeni i w konsekwencji rozsada ulegała całkowitej degradacji. Rolnicy sięgnęli więc po nawozy naturalne, wśród których na szczególną uwagę zasługuje biohumus zawarty w preparacie THE TOTALHUMUS. To pozbawiony substancji toksycznych i patogennych obornik w płynie, który zawiera kwasy humusowe, fulwowe oraz huminy. Ostatnie z nich wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami elektrodynamicznymi, dzięki czemu rozbijają duże agregaty cząsteczek, co w konsekwencji prowadzi do tego, że zbyt spoista gleba zyskuje strukturę gruzełkowatą, sprzyjającą rozwojowi systemów korzeniowych roślin. Badania naukowe dowodzą, że związki próchnicowe znakomicie magazynują wodę wraz z rozpuszczonymi w niej substancjami odżywczymi. Szacuje się, że zdolności sorpcyjne cząsteczek próchnicy przekraczają pięciokrotnie ich wagę, przez co zapobiegają wysychaniu podłoża i tworzeniu się zbitej, pękającej struktury na jego powierzchni, co znacznie utrudniłoby kiełkowanie i wzrost roślin. Nie bez znaczenia pozostaje także odczyn podłoża. Gleby kwaśne sprzyjają niekontrolowanemu namnażaniu się chwastów, które hamują rozwój rozsady. Są ponadto doskonałym środowiskiem dla rozwoju szkodników z grupy drutowców, których inwazja może doprowadzić do całkowitej degradacji sadzonek. Nawóz płynny THE TOTALHUMUS wpływa na zdolności buforowe gleby sprawiając tym samym, że podłoże samoistnie przeciwdziała nadmiernemu zakwaszeniu, tworząc odczyn optymalny dla wzrostu roślin.

Kwasy humusowe – naturalne stymulatory wzrostu roślin

Nawóz humusowy obfituje w szereg substancji odżywczych – mikroelementów, aminokwasów oraz witamin, stwarzając roślinom odpowiednie warunki do rozwoju. THE TOTALHUMUS jest ponadto bogaty w auksyny, czyli naturalne, organiczne stymulatory wzrostu roślin, co sprawia, że rozsada potrzebuje mniej czasu na osiągnięcie stadium gotowego do uprawy polowej. Zawarte w preparacie substancje o charakterze antybiotyków umożliwiają prawidłową przemianę materii w roślinach, intensyfikując przebieg procesu fotosyntezy oraz katalizując proces oddychania komórkowego. Nawóz posiada zdolność wiązania wolnego azotu w związki chemiczne dostępne dla roślin, przez co zwiększa pobieranie tego pierwiastka o blisko 100%. Jednocześnie nawożenie organiczne preparatem THE TOTALHUMUS redukuje przyswajanie przez rośliny szkodliwych pierwiastków, w tym również metali ciężkich, które dzięki właściwościom biohumusu są naturalnie przekształcane w formy niedostępne dla sadzonek. Warto zaznaczyć, że nawóz humusowy w płynie może być także stosowany dolistnie jako oprysk, przeciwdziałający inwazjom szkodników oraz zwiększający przyrost części zielonych rośliny. THE TOTALHUMUS znakomicie sprawdza się w charakterze specyfiku antystresowego, co nabiera szczególnego znaczenia w przypadku, kiedy rozsada narażona jest na zmianę miejsca uprawy oraz niekorzystne działanie czynników środowiskowych. Należy podkreślić, że jest to nawóz ekologiczny, który może być stosowany w przypadku sadzonek uprawianych w szklarniach i tunelach foliowych. W przeciwieństwie do obornika i kompostu, pozbawiony jest pasożytów, rozwojowi których sprzyja specyficzna atmosfera panująca pod osłonami.

BIURO

+48 733 579 279

DYREKTOR HANDLOWY

+48 577 01 01 37

NAPISZ DO NAS

biuro@totalhumus.pl

ODWIEDŹ NAS

ul. Obłokowa 1, 66-415 Kłodawa

5 + 14 =

Informacja o administratorze i przetwarzaniu danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu kontaktu poprzez niniejszy formularz kontaktowy zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany w tym celu adres email. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest ADMIN.NET.PL Tomasz Rzepka Arkadiusz Nowara S.C. ul. Bitwy Pod Monte Cassino 5/198 33-100 Tarnów

THE Sp. z o.o.
jest firmą produkującą naturalne nawozy organiczne, będące perspektywą dla rolnictwa ekologicznego. Oferowane przez nas produkty są w pełni bezpieczne, a ich skuteczność i pozytywny wpływ na rośliny oraz na glebę został potwierdzony przez wyniki badań prowadzonych przez placówki specjalizujące się w doświadczalnej uprawie roślin użytkowych i ozdobnych. więcej..

© 2018 - TOTALHUMUS

Projekt strony: Studio Horizon