UPRAWY WARZYW | Naturalne nawozy TotalHumus
Preparaty humusowe przyszłością rolnictwa

Uprawy warzyw, wyróżniających się odpowiednią zawartością witamin i mikroelementów sprzyjających człowiekowi i zwierzętom oraz pozbawionych toksycznych substancji chemicznych, stanowią jedno z największych wyzwań współczesnego rolnictwa. Dostępność nawozów sztucznych oraz środków ochrony roślin na wiele lat wyeliminowała problemy związane z ubogą zawartością w glebie odpowiednich pierwiastków, stanowiących swoiste stymulatory wzrostu roślin, a także pozwoliła zapobiegać ich chorobom. Z upływem czasu rolnicy zaczęli jednak zauważać, że działanie to, wbrew pierwotnym założeniom, nie jest perspektywiczne, a dotychczasowe metody, ułatwiające uprawy warzyw prowadzą do wyjałowienia gleby i katastrofy ekologicznej. Z tego względu, coraz większą popularnością cieszą się naturalne nawozy do warzyw, w tym także humus w płynie, którego pozytywny wpływ na rośliny został potwierdzony badaniami prowadzonymi w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach. Preparat THE TOTALHUMUS zawierający kwas humusowy, huminy oraz kwasy fulwowe to doskonały polepszacz gleby, dbający o odpowiedni rozwój bytującej w niej mikroflory, która wykazuje samoczynną zdolność walki z drobnoustrojami chorobotwórczymi, pasożytami oraz pierwiastkami i związkami chemicznymi hamującymi wzrost roślin i powodującymi szkodliwe działanie dla środowiska naturalnego. Przyspieszając tworzenie próchnicy w glebie nawóz humusowy, znacząco wpływa na jej żyzność, zwiększając objętość plonów do 40% i zmniejszając zawartość toksycznych azotanów o ponad 30%.

THE TOTALHUMUS – nawóz w płynie wspomagający uprawy warzyw

Odpowiednie nawożenie gleby jest gwarancją obfitych plonów. Jeszcze do niedawna powszechne było stosowanie nawozów mineralnych, które co prawda zwiększały zawartość mikroelementów w podłożu, ale jednocześnie drastycznie zaburzały mikroflorę glebową. W konsekwencji namnażały się w niej mikroorganizmy, powodujące uszkodzenie roślin na każdym etapie ich rozwoju. Wielu rolników, aby zapobiec stratom plonów, używało nawozów naturalnych w postaci obornika. Badania naukowe dowiodły jednak, że w wyniku fermentacji odpady organiczne powodują silne zakwaszenie gleby, tworząc tym samym sprzyjające środowisko dla rozwoju chwastów, między innymi szczawiu końskiego, skrzypu czy babki lancetowatej. Obornik, uważany do niedawna za najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny nawóz ekologiczny dla uprawy warzyw, powoduje także znaczne zanieczyszczenie gleby jajami pasożytów oraz drobnoustrojami chorobotwórczymi, zmniejszając jednocześnie właściwości odżywcze, smakowe i zapachowe plonów. Innowacyjnym rozwiązaniem, pozwalającym na zachowanie naturalnej biocenozy gleb, jest nawóz humusowy. Otrzymywany z węgla brunatnego jest bogaty w kwasy humusowe o pięciokrotnie większej aktywności niż te same kwasy pochodzące z innych źródeł, w tym także z obornika i kompostu. Zawierający wyłącznie naturalne składniki, skutecznie zwalcza szkodliwe mikroorganizmy, bytujące w glebie i nie wykazuje działania antagonistycznego w stosunku do pożytecznej mikroflory w podłożu. Posiada także zdolność wiązania substancji, zagrażających zdrowiu organizmów żywych, w związki chemiczne nieprzyswajalne przez rośliny. Jednocześnie jest to doskonały polepszacz gleby, wzbogacający ją w dostępny dla roślin azot, węgiel i wodór niezbędny do ich prawidłowego wzrostu. Poprawiając aerację podłoża, umożliwia dopływ tlenu do korzeni i zapobiega procesom gnilnym. Obornik w płynie, dzięki zawartości kwasów fulwowych, gwarantuje odpowiednią, gruzełkowatą strukturę gleby nawet na terenach podmokłych czy na zalanym podłożu.

Wzrost masy i odporności roślin na niekorzystne warunki środowiska – czysty zysk w uprawie warzyw

Nawożenie gleby kwasami organicznymi pozwala skutecznie borykać się z podstawowymi problemami współczesnego rolnictwa. THE TOTALHUMUS zwiększając wzrost systemu korzeniowego roślin skutecznie chroni je przed spotykanymi w ostatnich latach okresami suszy. Uprawy warzyw, których korzenie sięgają na dużą głębokość są zdolne przetrwać nawet temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza zachowując jednocześnie wszelkie właściwości odżywcze oraz smakowe. Jest ponadto niezastąpiony jako środek redukujący straty plonów po gradobiciu czy uszkodzeniach mechanicznych roślin. Jako naturalny, organiczny stymulator wzrostu, zwiększa szybkość przyrostu części zielonych warzyw umożliwiając ich kwitnienie oraz wiązanie owoców. Preparat próchnicowy w postaci nawozu THE TOTALHUMUS powoduje ponadto zwiększenie lepkości soku komórkowego w roślinach, co czyni je bardziej odpornymi na przymrozki pojawiające się po okresie ich wzrostu. Nawozy humusowe stosowane do uprawy warzyw to także doskonała, naturalna zaprawa dla nasion. Zawierające przyjazne dla roślin mikroorganizmy, w naturalny sposób walczą z pasożytami, bakteriami oraz grzybami, atakującymi jeszcze przed fazą kiełkowania. Nawóz ekologiczny do warzyw, zawierający naturalne kwasy huminowe zmniejsza również okres niekorzystnego wpływu herbicydów na uprawy warzyw, co znacząco poprawia ich właściwości odżywcze oraz smakowe. Kwas humusowy chroni rośliny także w okresie ich przechowywania, zapobiegając powstawaniu procesów gnilnych.

BIURO

+48 733 579 279

DYREKTOR HANDLOWY

+48 577 01 01 37

NAPISZ DO NAS

biuro@totalhumus.pl

ODWIEDŹ NAS

ul. Obłokowa 1, 66-415 Kłodawa

5 + 3 =

Informacja o administratorze i przetwarzaniu danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu kontaktu poprzez niniejszy formularz kontaktowy zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany w tym celu adres email. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest ADMIN.NET.PL Tomasz Rzepka Arkadiusz Nowara S.C. ul. Bitwy Pod Monte Cassino 5/198 33-100 Tarnów

THE Sp. z o.o.
jest firmą produkującą naturalne nawozy organiczne, będące perspektywą dla rolnictwa ekologicznego. Oferowane przez nas produkty są w pełni bezpieczne, a ich skuteczność i pozytywny wpływ na rośliny oraz na glebę został potwierdzony przez wyniki badań prowadzonych przez placówki specjalizujące się w doświadczalnej uprawie roślin użytkowych i ozdobnych. więcej..

© 2018 - TOTALHUMUS

Projekt strony: Studio Horizon