Naturalny

Pozyskiwany jest z węgla brunatnego. Zawiera wyłącznie rozłożoną materię organiczną, sprzyjającą tworzeniu się próchnicy w glebie i jednocześnie pozbawioną patogenów oraz toksycznych związków chemicznych.

Organiczny

Obornik w płynie zawiera stężone kwasy humusowe, huminy i kwasy fulwowe, czyli związki chemiczne, działające jako stymulatory wzrostu roślin oraz polepszacze glebowe.

Antystresowy

Biohumus, katalizując procesy komórkowe roślin sprawia, że lepiej przeciwstawiają się inwazji patogenów oraz szkodników, a także są bardziej odporne na suszę i przymrozki.

Reanimacyjny

Stymulacja wzrostu roślin powodowana przez kwasy humusowe pozwala na uniknięcie strat w zbiorach powodowanych uszkodzeniem upraw przez czynniki środowiska.

Co to jest THE TOTALHUMUS?

THE TOTALHUMUS to naturalny organiczny stymulator wzrostu roślin zawierający silnie skoncentrowane kwasy humusowe, fulwowe, sole kwasów huminowych i fulwowych, a także kompleks minerałów i mikroelementów oraz aminokwasy i witaminy pozyskane z ekstraktu węgla brunatnego. THE TOTALHUMUS to doskonały naturalny, organiczny sposób na zapewnienie roślinom i glebie skoncentrowanej porcji składników pokarmowych, witamin i mikroelementów.  Dowiedz się więcej…

THE TOTALHUMUS – innowacyjny stymulator wzrostu roślin stosuje się do:

  • Zaprawiania nasion, sadzonek i drzewek
  • Dożywiania roślin w okresie wegetacji
  • Zabiegów przedsiewnych i po zbiorach
  • Przywrócenia żyzności gleby po powodziach, pożarach i klęskach żywiołowych
  • Oczyszczenia i rekultywacji gleby skażonej organicznymi odpadami i produktami naftowymi oraz metalami ciężkimi, radioaktywnymi i chemikaliami

Dowiedz się więcej…

Korzyści ze stosowania THE TOTALHUMUS

Kwasy humusowe podnoszą żyzność gleby dzięki wysokiej pojemności wymiany kationowej, zawartości tlenu i ponadprzeciętnej pojemności wodnej. Mają zdolność wiązania nierozpuszczalnych jonów metali, tlenków i wodorotlenków i powolnego ich uwalniania w miarę zapotrzebowania roślin. W związku z powyższymi cechami, możemy mówić o 6 typach działania: ekologicznym, fizycznym, chemicznym, biologicznym, fizjologicznym oraz ekonomicznym. Dowiedz się więcej…

Dlaczego warto wybrać
THE TOTALHUMUS?

Degradacji gleb sprzyjają m.in. brak systematycznego nawożenia organicznego, intensywna uprawa w tym samym miejscu przez wiele lat, używanie herbicydów itd. Istnieje kilka sposobów poprawy żyzności gleby i przywrócenia jej produktywności. Jedną z możliwości jest wykorzystanie nawozów humusowych, często określanych jako „centrum biologiczne” lub „czarne złoto” ze względu na ich dobroczynne i wielokierunkowe oddziaływanie na glebę, a przez to jednocześnie na rośliny. Dowiedz się więcej…

Substancje humusowe – Wyzwanie dla chemików XXI wieku

Istnieje wyjątkowy rodzaj organicznych substancji naturalnych, o których chemicy na długo i absolutnie niesłusznie zapomnieli. Tym samym, z punktu widzenia chemii przyszłości, ich możliwości są nieograniczone, natomiast obszar ich możliwego stosowania jest bardzo duży. Mowa o substancjach próchnicowych. Dowiedz się więcej…

Dostępne pojemności produktu
Kliknij KUP TERAZ i wybierz ilość, jaka Cię interesuje oraz poznaj więcej szczegółów!

TOTALHUMUS – 0,25 L
TOTALHUMUS – 0,5 L
TOTALHUMUS – 5 L
TOTALHUMUS – 20 L

Stworzony przez naturę

Preparat próchnicowy THE TOTALHUMUS produkowany jest z węgla brunatnego, złożonego w 96% z martwej materii organicznej. Występujące w nim kwasy humusowe wykazują pięciokrotnie większą aktywność, niż te same związki zawarte w innych nawozach naturalnych. Nawóz humusowy nie zawiera dodatków mineralnych i syntetycznych. Jest pozbawiony szkodników oraz toksycznych substancji chemicznych.

Ekologiczny i prosty w użyciu

THE TOTALHUMUS to innowacyjny obornik w płynie, zawierający wyłącznie substancje organiczne pochodzące z natury. Pozbawiony syntetycznych związków mineralnych, znakomicie odżywia rośliny, niwelując jednocześnie ryzyko wystąpienia w plonach zbyt wysokich stężeń toksycznych związków chemicznych. Jest to nawóz doskonale rozpuszczalny w wodzie, co w znacznym stopniu ułatwia jego aplikację i dostępność dla roślin.

Zaawansowana technologia ekstrakcji kwasów humusowych z węgla brunatnego

Zaawansowana technologia ekstrakcji kwasów humusowych z węgla brunatnego – występujący w złożach węgla brunatnego, składa się z trzech frakcji organicznych kwasów humusowych. Są to kwasy huminowe, kwasy fulwowe oraz huminy. Pierwsze z nich, wyróżniające się ciemnobrązową barwą, podlegają ekstrakcji za pomocą substancji alkaicznych. Nierozpuszczalne w wodzie, skutecznie opierają się procesom wymywania z gleby, co sprawia, że są jednym z najważniejszych elementów sorpcyjnych podłoża. Biohumus zawiera ponadto kwasy fulwowe, czyli związki próchnicowe posiadające żółtą lub żółtobrązową barwę. Wykazują one zdolność rozpuszczania w substancjach o dowolnym odczynie, co sprawia, że są bardzo łatwo pozyskiwane z węgla brunatnego. Dzięki zdolności zatrzymywania jonów w kompleksach sorpcyjnych, dostarczają roślinom substancje odżywcze. Trzecią frakcję kwasów humusowych stanowią huminy nierozpuszczalne zarówno w kwasach, jak i substancjach zasadowych.

BIURO

+48 95 300 03 31

+48 733 579 279

NAPISZ DO NAS

biuro@totalhumus.pl

ODWIEDŹ NAS

ul. Obłokowa 1

66-415 Kłodawa

3 + 5 =

THE Sp. z o.o.
jest firmą produkującą naturalne nawozy organiczne, będące perspektywą dla rolnictwa ekologicznego. Oferowane przez nas produkty są w pełni bezpieczne, a ich skuteczność i pozytywny wpływ na rośliny oraz na glebę został potwierdzony przez wyniki badań prowadzonych przez placówki specjalizujące się w doświadczalnej uprawie roślin zbożowych, warzywnych i ozdobnych. więcej..

© 2018 - TOTALHUMUS

Projekt strony: Studio Horizon