naturalny

Naturalny

Pozyskiwany jest z węgla brunatnego. Zawiera wyłącznie rozłożoną materię organiczną, sprzyjającą tworzeniu się próchnicy w glebie i jednocześnie pozbawioną patogenów oraz toksycznych związków chemicznych.

organiczny

Organiczny

Obornik w płynie zawiera stężone kwasy humusowe, huminy i kwasy fulwowe, czyli związki chemiczne, działające jako stymulatory wzrostu roślin oraz polepszacze glebowe.

antystresowy

Antystresowy

Biohumus, katalizując procesy komórkowe roślin sprawia, że lepiej przeciwstawiają się inwazji patogenów oraz szkodników, a także są bardziej odporne na suszę i przymrozki.

reanimacyjny

Reanimacyjny

Stymulacja wzrostu roślin powodowana przez kwasy humusowe pozwala na uniknięcie strat w zbiorach powodowanych uszkodzeniem upraw przez czynniki środowiska.

nawóz z węgla

Nawóz z węgla – THE TOTALHUMUS

THE TOTALHUMUS to naturalny organiczny nawóz z węgla, który służy jako stymulator wzrostu roślin zawierający silnie skoncentrowane kwasy humusowe, fulwowe, sole kwasów huminowych i fulwowych, a także kompleks minerałów i mikroelementów oraz aminokwasy i witaminy pozyskane z ekstraktu węgla brunatnego. Kwasy humusowe są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej struktury gleby oraz jej zdolności do magazynowania wody i składników pokarmowych. Z kolei kwasy fulwowe są znanymi biostymulatorami, które poprawiają przyswajalność składników odżywczych przez rośliny oraz stymulują ich wzrost.

Ponadto, THE TOTALHUMUS zawiera sole kwasów huminowych i fulwowych, które dodatkowo zwiększają efektywność działania kwasów humusowych i fulwowych. Preparat jest również bogaty w minerały, mikroelementy, aminokwasy i witaminy, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania roślin.

THE TOTALHUMUS to doskonały naturalny, organiczny sposób na zapewnienie roślinom i glebie skoncentrowanej porcji składników pokarmowych, witamin i mikroelementów.

THE TOTALHUMUS – innowacyjny stymulator wzrostu roślin stosuje się do:

  • Zaprawiania nasion, sadzonek i drzewek
  • Dożywiania roślin w okresie wegetacji
  • Zabiegów przedsiewnych i po zbiorach
  • Przywrócenia żyzności gleby po powodziach, pożarach i klęskach żywiołowych
  • Oczyszczenia i rekultywacji gleby skażonej organicznymi odpadami i produktami naftowymi oraz metalami ciężkimi, radioaktywnymi i chemikaliami

Dowiedz się więcej…

siew
zbiory

Korzyści ze stosowania THE TOTALHUMUS

Kwasy humusowe podnoszą żyzność gleby dzięki wysokiej pojemności wymiany kationowej, zawartości tlenu i ponadprzeciętnej pojemności wodnej. Mają zdolność wiązania nierozpuszczalnych jonów metali, tlenków i wodorotlenków i powolnego ich uwalniania w miarę zapotrzebowania roślin. W związku z powyższymi cechami, możemy mówić o 6 typach działania: ekologicznym, fizycznym, chemicznym, biologicznym, fizjologicznym oraz ekonomicznym. Stosowanie THE TOTALHUMUS przynosi szereg korzyści zarówno dla użyźnienia gleby, jak i roślin. Dzięki jego wszechstronnemu działaniu, można osiągnąć lepszą jakość upraw oraz większe plony, jednocześnie dbając o środowisko naturalne i równowagę ekologiczną. Dowiedz się więcej…

Dlaczego warto wybrać
THE TOTALHUMUS?

Degradacji gleb sprzyjają m.in. brak systematycznego nawożenia organicznego, intensywna uprawa w tym samym miejscu przez wiele lat, używanie herbicydów itd. Właściwe nawożenie organiczne jest jednym ze sposobów na poprawę żyzności gleby i przywrócenie jej produktywności. Jedną z możliwości jest wykorzystanie nawozów humusowych, często określanych jako „centrum biologiczne” lub „czarne złoto” ze względu na ich dobroczynne i wielokierunkowe oddziaływanie na glebę, a przez to jednocześnie na rośliny.

Dowiedz się więcej…

jabłka

Nawóz ten dostarcza im niezbędnych mikroelementów, takich jak żelazo, miedź, cynk czy mangan. Te składniki są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania roślin, wpływając na ich zdrowie oraz odporność na choroby i szkodniki. Po drugie, THE TOTALHUMUS wpływa na poprawę zdolności roślin do pobierania wody oraz składników pokarmowych. Dzięki temu rośliny są lepiej odżywione i bardziej odporne na suszę czy inne niekorzystne warunki atmosferyczne. W efekcie uzyskujemy plony o lepszej jakości oraz większej ilości.

Kwasy humusowe cena

Kwas humusowy to niezwykle wartościowy produkt dla rolnictwa i ogrodnictwa, który przyczynia się do poprawy jakości gleby i wzrostu plonów. Jego cena kwasu humusowego może być różna w zależności od jakości, opakowania, producenta i miejsca zakupu. Warto zainwestować w kwas humusowy, aby cieszyć się zdrowszymi i bardziej obfitymi uprawami oraz dbać o środowisko naturalne.

tulipany

Substancje humusowe – Wyzwanie dla chemików XXI wieku

Istnieje wyjątkowy rodzaj organicznych substancji naturalnych, o których chemicy na długo i absolutnie niesłusznie zapomnieli. Tym samym, z punktu widzenia chemii przyszłości, ich możliwości są nieograniczone, natomiast obszar ich możliwego stosowania jest bardzo duży. Mowa o substancjach próchnicowych.

Dowiedz się więcej…

Dostępne pojemności produktu
Kliknij KUP TERAZ i wybierz ilość, jaka Cię interesuje oraz poznaj więcej szczegółów!

nawóz węglowy

TOTALHUMUS – 0,25 L

nawóz węglowy

TOTALHUMUS – 0,5 L

nawóz węglowy

TOTALHUMUS – 5 L

nawóz węglowy

TOTALHUMUS – 20 L

Stworzony przez naturę

Preparat próchnicowy THE TOTALHUMUS produkowany jest z węgla brunatnego, złożonego w 96% z martwej materii organicznej. Występujące w nim kwasy humusowe wykazują pięciokrotnie większą aktywność, niż te same związki zawarte w innych nawozach naturalnych. Nawóz humusowy nie zawiera dodatków mineralnych i syntetycznych. Jest pozbawiony szkodników oraz toksycznych substancji chemicznych.

nawóz węglowy

Ekologiczny i prosty w użyciu

THE TOTALHUMUS to innowacyjny obornik w płynie, zawierający wyłącznie substancje organiczne pochodzące z natury. Pozbawiony syntetycznych związków mineralnych, znakomicie odżywia rośliny, niwelując jednocześnie ryzyko wystąpienia w plonach zbyt wysokich stężeń toksycznych związków chemicznych. Jest to nawóz doskonale rozpuszczalny w wodzie, co w znacznym stopniu ułatwia jego aplikację i dostępność dla roślin.

Zaawansowana technologia ekstrakcji kwasów humusowych z węgla brunatnego

Zaawansowana technologia ekstrakcji kwasów humusowych z węgla brunatnego – występujący w złożach węgla brunatnego, składa się z trzech frakcji organicznych kwasów humusowych. Są to kwasy huminowe, kwasy fulwowe oraz huminy. Pierwsze z nich, wyróżniające się ciemnobrązową barwą, podlegają ekstrakcji za pomocą substancji alkaicznych. Nierozpuszczalne w wodzie, skutecznie opierają się procesom wymywania z gleby, co sprawia, że są jednym z najważniejszych elementów sorpcyjnych podłoża. Biohumus zawiera ponadto kwasy fulwowe, czyli związki próchnicowe posiadające żółtą lub żółtobrązową barwę. Wykazują one zdolność rozpuszczania w substancjach o dowolnym odczynie, co sprawia, że są bardzo łatwo pozyskiwane z węgla brunatnego. Dzięki zdolności zatrzymywania jonów w kompleksach sorpcyjnych, dostarczają roślinom substancje odżywcze. Trzecią frakcję kwasów humusowych stanowią huminy nierozpuszczalne zarówno w kwasach, jak i substancjach zasadowych.

NAPISZ DO NAS

ODWIEDŹ NAS

ul. Obłokowa 1

66-415 Kłodawa

6 + 4 =

sklep facebook platforma X google maps

THE Sp. z o.o.
jest firmą produkującą naturalne nawozy organiczne, będące perspektywą dla rolnictwa ekologicznego. Oferowane przez nas produkty są w pełni bezpieczne, a ich skuteczność i pozytywny wpływ na rośliny oraz na glebę został potwierdzony przez wyniki badań prowadzonych przez placówki specjalizujące się w doświadczalnej uprawie roślin zbożowych, warzywnych i ozdobnych. więcej..

© 2018 - TOTALHUMUS

Projekt strony: Studio Horizon